Нарко – дилер уапсен во Прилеп

Црна хроника 01.09.2019 / 16:18

Tрговец со наркотици, со иницијали Ш.Б. за кој се смета дека е еден од попознатите нарко-дилери во полошкиот регион, е уапсен во Прилеп.

Како што дознава Алсат, при претрес во неговиот дом било пронајдено поголема количина бела прашкаста материја, за којашто треба да се утврди во кој тип наркотици припаѓа.

Инаку, полицијата веќе неколку години трага по овој човек, но досега не успеала да го приведе.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.


Comments are closed for this post.