Вчеравечер околу 20 часот, на влез во Битола, кај место викано „Дулија“, додека полициски службеник преземал мерки поради случена сообраќајна незгода, физички бил нападнат од учесникот во незгодата Б.Р. (40) од Битола.

Б.Р. е приведен во Полициска станица Битола. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.