На 30.08.2020 во 18.20 часот во СВР Скопје, М.С.(46) од Скопје, пријавил дека во 18.15 часот на бул.Илинден, поради претходно случена сообраќајна незгода, бил физички нападнат од Џ.Џ.(33) од Скопје. Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.