Две деца биле нападнати вчера во Горно Лисиче.

Како што соопшти МВР, инцидентот вчера попладне во СВР Скопје го пријавиле И.В.(38) и Д.П.(38), двајцата од Скопје.

Тие пријавиле дека околу 18 часот, кај стадионот во село Горно Лисиче, нивните деца на возраст од 13 и 11 години биле физички нападнати од непознато лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.