Триесет и деветгодишна жена била нападната синоќа пред казино на улицата „8-ми Септември“ во Велес.

МВР соопшти дека нападот го извршил Т.А.(40) од Велес. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.