На 07.12.2021 во 22:00 часот во Полициската станица Драчево, В.Ј.(18) од Скопје пријавила дека околу 21:30 часот на ул.„Јустинијан Први“ во Драчево била физички нападната од Т.А.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.