На 12.07.2022 во 10:00 часот било пријавено дека во автобус на подрачјето на Аеродром, Е.Б.(48) од Скопје, по претходна вербална расправија, физички го нападнал возачот С.С.(45) од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.