Таксист бил жртва на физички напад од страна на непознато лице. Напаѓачот бил со другар кој одбил да му плати на таксистот за извршената услуга.

На 26.5.2019 година во 4:45 часот во СВР Скопје З.П.(65), таксист од Скопје, пријавил дека истиот ден околу 4:15 часот на улицата „Јани Лукровски“ бил физички нападнат од непознато лице откако претходно негов другар одбил да плати за услугата – информираат од полиција и додадаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.