СВР Тетово поднесе кривична пријава против И.С.(56) од с.Шемшово, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело загрозување на сигурноста.

На 16 јули годинава, во судница на Основен Суд Тетово, пријавениот упатил закани кон полициски службеник, додека истиот давал исказ во својство на сведок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.