На 13.02.2019 година во 23,35 часот во Скопје во подземните гаражи на улица „Анкарска“,   М.Т.(25) од Скопје физички нападнал полициски службеник при преземање на службени дејства. М.Т. бил приведен и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.