Вчеравечер во 22.15 часот на Граничниот премин „Блаце“, при влез во државата, бил приведен Ј.А.(35), поради тоа што физички нападнал царински службеник, кој извршувал службени дејства, соопштија од МВР.

По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.