Вчераутро полициски службеници од СВР Штип при интервенција по нарушен јавен ред и мир на ул. „Кежовица“ во Штип, помеѓу Ј.П. (61) и Г.Ш. (48) од една страна и З.К. (51) и Т.К. (67), од друга, биле спречени во извршувањето на службените дејствија, при што полициски службеник бил физички нападнат.

Лицата биле приведени, а по документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.