СВР Скопје поднесе кривична пријава против Е.С.(25) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено крвично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

На 28.07.2021, полициски службеници извршиле претрес во деловни простории во Сингелиќ при што пронашле 20 куршуми калибар 7,62х25 мм боева муниција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.