Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи во периодот од 06.00 до 24.00 часот, спроведе контрола на брзина на движење на моторни возила. Од извршената контрола од страна на полициски службеници утврдено е дека 37 возачи ја пречекориле брзината во населено место. Откриени се и 71 останати прекршоци.

Вчера во периодот од 21.00 до 24.00 часот беше спроведена контрола за прекршоци што ги чинат возачи на мотори, при што беа откриени и санкционирани 26 прекршоци. Покрај тоа, констатирани се уште 43 останати прекршоци.

Изминатата ноќ во периодот од 00.00 до 05.00 часот утрово беше спроведена контрола за откривање возачи кои управуваат под дејство на алкохол, при што од страна на полициските службеници кај 13 беше утврдено присуство на алкохол. Откриени се и 37 останати прекршоци.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.