Продолжуваат провокациите на „Тик-ток“ и натпреварот кој колку може повеќе да оштети јавен имот или да направи опасен прекршок, а за тоа да помине или неказнет од полицијата или со смешна парична казна.

По „бентлито“ и слични „мангупи“ како него, сега момче ги сечи и уништува украсните светилки поставени на дрвјата кај Порта Македонија:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.