Синоќа околу 20 часот во Полициска станица Чаир, Р. Б. (60) од Скопје пријавил дека вчера се вратил дома неговиот брат М. Б. (56), за кој беше пријавено дека на 02.10.2019 се оддалечил од домот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.