На 21.05.2022 година кај рибник во Демир Капија од полициски службеници од слобода се лишени Б.Ѓ.(31) од с.Пепелиште и М.Р.(30) од Неготино  затоа што кај нив била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.