На 06.04.2022 година околу 22.30 часот во СВР Охрид, пријавено е дека на локален пат во охридското село Долно Лакочереј, во своето возило „Фолксваген Кеди“, во бессознание пронајден е Т.С.(49) од Струга, а при преглед во возилото, пронајден е шприц со остатоци од течност, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Со интервенција на екипа на Итната медицинска помош од Охрид тој е пренесен во медицинска установа за укажување на лекарска помош, истакна Димоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.