Кочани моли за помош. Големиот пожар стигна до градот, куќите се во огромен ризик! Народот споделува видеа на социјалните мрежи и бара спас! Видеото е направено во 18 часот денеска, а огнот продолжува да се шири!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.