Вчера во 11.35 часот во Полициската станица Центар, Г.Б.(53) од Скопје пријавил дека на кејот на реката Вардар бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.

Во текот на вчерашниот ден напад од куче бил пријавен и во Драчево, каде Д.Р.(48) од Скопје пријавил дека на ул.„Иван Хаџи Николов“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната нога.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.