Вчера во 17:20 часот во Полициската станица Центар, М.Ј.(46) од Скопје пријавил дека во угостителски објект на кејот на река Вардар неговиот 15- годишен син бил каснат од куче скитник во пределот на десната потколеница.

Во Полициската станица Кисела Вода, вчера во 21:30 часот Т.Г.(44) од Скопје пријавил дека на паркинг на ул.„Народни херои“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната нога

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.