На социјалните мрежи е објавено видео на кое се гледа како еден автомобил среде булеварот „Цветанм Димов“ во Чаир, во близина на Битпазар псотојано си вози во рикверц.

Ваквото возење среде Скопје досега можеше да се види во акциските филмови, како што е случај со српскиот филмски хит „Јужни ветар“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.