Полициски службеници од Оперативнииот тим на МВР денеска на подрачјето на Бит Пазар привеле криминалец баран со потерница.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, од слобода бил лишен скопјанецот Е.Ј. (48) по наредба од Основниот Суд Скопје 1 за издржување на казна затвор од 5 години и 5 месеци во врска со кривично дело по член 235 став 1 од Кривичниот законик – информираат од МВР.

Во соопштението се дополнува дека тој бил спроведен во КПУ Идризово за издржување на казната.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.