Скопската полиција информира дека денеска околу пладне било пријавено дека на бул. Партизански одреди дошло до сообраќајка во која учествувале две возила.
Како што изјави портпаролката на МВР за Република во сообраќајката се повредени две лица, кои веднаш биле пренесени во Ургентниот центар.
Увидот е во тек, повеќе информации во текот на денот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.