МВР: Учесниците во протестот се обидоа да отстранат група на маскирани лица кои предизвикувале инциденти

Црна хроника 07.07.2022 / 11:42

За време на собирот пред Собранието регистриран е и настан во кој учесници во протестот се обидувале да отстранат група на маскирани лица, кои предизвикувале инциденти, констатира Министерството за внатрешни работи во денешното соопштение.

Во извештајот за вчерашниот протест против францускиот предлог, од МВР велат дека тројца полициски службеници се повредени, а пет лица се приведени.

Како што соопшти Министерството, лишени се од слобода уште три лица поради фрлање со тврди предмети кон полициски службеници.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.


Comments are closed for this post.

Најнови вести