Утрово по дојава од читатели „Република“ објави за починато лице во рудникот „Бучим“, информацијата ја потврдија и од СВР Струмица.

По пријава од страна на рудникот „Бучим“ во 10:30 часот за починато лице, екипи на полицијата и итната помош беа излезени на терен. Извршен е увид и од страна на лекар е констатирана природна смрт на лицето Љ.Н. 59 годишен со живеалише во Радовиш, изјави портпаролот на СВР Струмица Хризантема Рендевска.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.