Повеќе домашни медиуми го објавија видеото на кое се гледа како машко лице напаѓа жена на крстосница во Скопје, по што таа паѓа на земјата.

Од МВР за „Република“ информираа дека пријавата, односно инцидентот бил пријавен и се случил вчера.

На 24.07. во 15.30 часот во п.с. Центар било пријавено дека на крстосницата на бул. Гоце Делчев и ул. Беласица бил нарушен јавниот ред и мир, а во нарушувањето учествувале З.П. (45) и Д.С. (30) од Скопје. Со нив бил извршен разговор и ќе бидат поднесени соодветни поднесоци по член 11 од Законот за прекршоци против јавнниот ред и мир, информираат од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.