На 25.12.2018 година во 21,40 часот во Полициска станица Карпош е приведен Ш.И.(44) од село Зајас, кичевско, поради сомнение дека на патничкото моторно возило “Ауди” кое го управувал има регистарски ознаки од друго возило, потврдија од МВР за „Република“. Како што информираа случајот бил објавен во извадокот од дневните настани на сајтот на МВР на 26.12.2018. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.