МВР денеска го потврди нападот врз екс градоначалникот на Гази Баба, Тони Трајковски.

На 22 овој месец околу 23.35  часот Т.Т. пријавил дека во Скопје на пешачка патека во близина на болница по претходна вербална расправија со две лица, бил физички нападнат од нив – соопшти МВР.

Се работи на расветлување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.