Пред неколку моменти претставници на МВР од секторот за техничка криминологија поставија налепници на кои стои печатот на ова одделение, пренесе Алсат.

Тоа значи дека сопственикот на оваа агенција треба да се појави во овој сектор за да ги расчисти дилемите и прашањата што ги поставуваат надлежните органи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.