Синоќа околу 21 часот во Полициската станица Кисела Вода, И.И. (38) од село Јаболци пријавил дека околу 15 часот во с. Брезница, Т.И. му упатил закани со пиштол.

Според пријавеното, причина за нападот бил нерасчистени должничко – доверителски односи.

По расчистување на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.