Вистинска драма се случувала во Порта Влае, на семафорите кај надвозникот „Влајко“, пренесува „Плусинфо“. Според информациите на порталот, пред околку половина час, засега непознати лица со друго возило го попречиле патот на автомобилот марка „голф 5“, при што целосно го демолирале.

Според зборовите на очевидците од местото на настанот, се сѐ случувало многу бргу, напаѓачите откако го сопреле возилото, излегле од нивниот автомобил и со палки во рацете почнале да удираат и ги искршиле сите стакла.

Повеќе на „Плусинфо

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.