На 08.08.2020 во 17:15 часот В.Ф.(21) од Скопје пријавил дека на автопат во правец од Скопје кон Петровец додека се движел со своето возило друго возило му го попречило патот и од него излегле пет непознати лица по што започнале вербална расправија. Во еден момент едно од лицата физички го нападнал и му го оштетил неговото возило. Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.