Во СВР Велес вчера било пријавено дека П.А. од Градско, пред доаѓање на Избирачкиот одбор, дошол во дворот на А.С. (лице со здравствени проблеми) на ул.„Борис Трајковски“ и му дал 1.000 денари за да гласа за одредена политичка партија.

Од страна на полициски службеници бил извршен разговор со П.Е., старател на А.С. и со потврда банкнотата билa одземена.

Бил извршен разговор и со П.А., а СВР Велес презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.