Во скопско Дебар Маало на безбедносните камери е забележан нов случај на кражба на украсно цвеќе.

Како што може да се забележи на снимката, една повозрасна жена со кратка коса, големата саксија, поставена пред „Радио бар“, кој тежи најмалку 20 килограми, ја подига и ја носи, најверојатно до возилото кое претходно можеше да се забележи дека застанува во близина на локалот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.