Во текот на вчерашниот ден мртво тело беше извадено од водите на Охридското езеро, полицијата го утврди идентитетот.

Вчера во 13 часот и 10 минути во СВР-Охрид, било пријавено дека на место викано .„Лабино“, имало повредено лице од пад на брегот од Охридското езеро.

Полициски службеници излегле на местото на настанот, а од лекар од Итната медицинска помош констатирана била смрт.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Охрид и констатирано било дека се работи за К.С.(64) од Скопје.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.