Тело на мртов маж е најдено попладнево на паркингот кај стара последна 5-ка во Ново Лисиче. Телото е откриено во 17.15 часот, јавува Телма.

Мажот е струполен и се наоѓа зад автомобил паркиран на обележаните места. Првичните сознанија се дека станува збор за жител на соседната зграда.

Полицајците се веќе на терен и се очекува и крим техника да изврши увид. Засега нема информации за можната причина за смртта на починатиот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.