Полицијата денеска во Кичево измерила 3,15 промили алкохол кај 34-годишен возач на мотоцикл.

– Денеска во 14:10 часот во Кичево од страна на полициски службеници од ОВР Кичево сопрен е мотоцикл „хамачи“, управуван од А. А. (34) од Кичево и при извршено алкотестирање измерени се 3,15 промили алкохол. Исто така, утврдено е дека не поседува возачка дозвола и мотоциклот е нерегистриран, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Лицето е исклучено од сообраќај и изречени му се соодветни санкции.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.