Вчера во Кочани на улицата „Теодосија Паунов“ полицаец дал знак за запирање на мотоцикл на кој се возеле две лица, но возачот не застанал, го удрил полицаецот и избегал.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.