Андријано Р. од Драчево, момчето кое си ја уби бабата иго згрози цел регион, неколку пати престојувал во психијатриската болница во Бардовци, а пред две недели бил пуштен од оваа институција, неофицијално дознава „Нетпрес“.

Неофицијалните информации велат дека наводно тој и го одзел животот на старицата во секташки ритуал, односно дека и го прегризал гркланот по што сам се пријави и доби 30 дневен притвор.

За неговото однесување имало повеќе пријави од граѓани, но,изгледа не биле сфатени сериозно неговите испади.

Како што соопштија од ОЈО, момчето и нанело неколку убодни рани со нож, а потоа во пределот на вратот и нанел засецна рана која била пресудна за смртта,

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.