Машко лице на околу 30-годишна возраст утринава бил пронајдено починато во скопски Аеродром на улицата „Методија Шаторов-Шарло“.

Од Министерството за внатрешни работи потврдуваат дека кај нив случајот е пријавен во 07:15 часот и оти нивни екипи се излезени на терен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.