Синоќа околу 23 часот, било пријавено дека К.М. (19) од Скопје во дворот на ОУ „26-ти Јули“ во населба Шуто Оризари – Скопје, бил физички нападнат од две лица, кои му нанеле и убодна рана со остар предмет.

СВР Скопје презема мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.