Вчера во СВР Скопје, Б.М. (41) од Скопје пријавил дека на ул. „7-ма албанска бригада“, Е.Н. физички го нападнал неговиот 16-годишен син и со остар предмет му нанел повреда на левото рамо.

Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.