Дваесет и тригодишно момче претпладнево било мета на напад од две лица кои со закана го ограбиле.

Како што соопштија од полцијата, инцидентот се случил во центарот на Скопје.

На 20.11.2020 во 11:00 часот Х.Г.(23) во Полициска станица Центар пријавил дека на 19.11.2020 околу 22.30 часот на подрачје на Центар, две лица со закана му одзеле пари, торбичка и лични предмети – информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.