Синоќа во СВР Скопје било пријавено дека во с. Батинци, скопско, Н.С. (27), Д.Ф. (26) и Е.Д. (23), сите од с. Батинци, физички го нападнале А.Е. (25) од с. Батинци.

Сочинети записници за констатиран прекршок по член 12 став 2 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.