Скопјанец бил пронајден мртов во куќа во Скопје, информира МВР.

„Вчера во 15:00 часот во СВР Скопје било прјавено дека во дом на своја пријателка на ул. „Водоча“ во Скопје бил пронајден починат 29-годишниот И.Т. од Скопје. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција“, соопшти полицијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.