Момче било нападнато од свој соученик во скопско училиште, информира МВР.

Случајот вчера во 14:30 часот, во Полициска станица Карпош, го пријавила 44-годишната В.С. од село Бардовци. Таа пријавила дека во 10:30 часот во училиште во село Бардовци нејзиниот син бил физички нападнат од соученик. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.