Ноќеска околу полноќ, во СВР Скопје З.С. (47) од Скопје пријавил дека вчеравечер околу 22.30 часот во Трговски центар Лептокарија, по претходна расправија, неговиот 16-годишен син бил физички нападнат од неколку лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.