Синоќа околу 21 часот во СВР Скопје, С.Б. (39) од село Шишево, скопско, пријавил дека истиот ден околу 20 часот на бул. „Партизански одреди“, неговиот 17 – годишен син бил физички нападнат од неколку лица, меѓу кои било и лицето Б.Р. (18) од село Шишево.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.