Полицаец бил нападнат во скопско Кучевиште додека бил на должност, соопшти полицијата.

Во 00:35 часот синоќа на ул.„Бутелска“ во Скопје, 25-годишниот Д.Г. од село Кучевиште, скопско, физички нападнал полициски службеник кој вршел службени дејствија. Полицијата презема мерки за расчистување на настанот – информира МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.